$node->field_news_cover_image['und'][0]['alt']; ?>

در حالی از سرگیری تبادلات بانکی و بازگشت آن به روند معمول یکی از موضوعات اصلی در کاهش هزینه خودروسازی کشور عنوان می‌گردد که عضو هیات‌مدیره انجمن قطعه‌سازان از شروع مبادلات بانکی بین ایران و فرانسه از طریق یکی از بانک‌های دارای اعتبار فرانسوی خبر داد.

به گزارش ۱۶۱۶، محمدرضا نجفی‌منش گفت: محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در سفر اخیر خود به فرانسه در ملاقات با مقامات فرانسوی بحث شروع تبادلات بانکی از طریق یکی از بانک‌های شاخص فرانسوی را قطعی نموده است. طبق این یکی از مشکلات صنعت خودرو که فرآیند کند از سرگیری تبادلات بانکی با شرکت‌های قطعه‌ساز و خودروساز فرانسوی بود به‌زودی حل خواهد گردید. در شرایطی این موضوع مطرح می‌گردد که گشایش اعتبار و انتقال پول و مشارکت بانک‌ها نقش بسیار مهمی در اجرایی شدن قراردادهای خودرویی دارند. در همین حوزه محمدرضا نجفی‌منش می‌گوید: اجرایی شدن قراردادها و تفاهم‌نامه‌های خودروسازان و قطعه‌سازان منوط به شروع تبادلات بانکی است و از آنجا که فرآیند این موضوع بسیار کند است در صورت مشارکت این بانک فرانسوی خیلی از مشکلات حل خواهد شد.

موضوع دیگری که در این بین اهمیت زیادی دارد بحث کاهش هزینه شرکت‌های خودروساز و قطعه‌ساز توسط لغو تحریم‌های بین‌المللی و در پی آن شروع مبادلات بانکی با کشورهای اروپایی است. یکی از عواملی که در دوران تحریم باعث افزایش هزینه صنعت خودرو ایران می‌شد، بحث دور زدن تحریم‌ها به‌ویژه در حوزه مبادلات مالی بود؛ لذا در صورت حل مشکل نقل‌وانتقال پول از طریق این بانک فرانسوی، صنعت خودرو ایران می‌تواند در ارتباط با شرکای فرانسوی تا اندازه‌ای هزینه‌هایش کاهش پیدا کند.

دیدگاه‌ها