$node->field_news_cover_image['und'][0]['alt']; ?>

شرکت های تویوتا موتور و مزدا موتور برای رفع عیب خودروهایشان در چین و آمریکا فراخوان رفع عیب صادر می کنند.

به گزارش ۱۶۱۶، نهاد نظارت بر کیفیت خودروهای چین اعلام کرد، واحد چینی شرکت تویوتا موتور به علت مشکلات ایمنی احتمالی، برای ۶۶ هزار و ۸۳۰ دستگاه خودروی لکسوس وارداتی به این کشور فراخوان رفع عیب صادر خواهد کرد.
بر اساس اعلام اداره کل نظارت بر کیفیت چین، برخی از مدل های لکسوس وارد شده به چین در فاصله ژوئن ۲۰۱۴ تا دسامبر ۲۰۱۶، دارای مشکلاتی در نرم افزار ترمز هستند.
در ماه اکتبر، شرکت تویوتا به دلیل مشکلبات احتمالی در سیستم کیسه هوا، فراخوانی برای حدود ۵.۸ میلیون خودروی خود در ژاپن، اروپا و چین صادر کرده بود.
در همین حال، رگولاتورهای ایمنی خودروها در امریکا نیز اعلام کرده اند، شرکت مزدا موتور به دلیل مشکلات مربوط به نشتی در پمپ های سوخت و احتمال آتش سوزی در خودروهای مدل آی ایکس ۸ تولید شده در سال های ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۸، برای حدود ۷۰ هزار خودرو از این مدل در آمریکا فراخوان رفع عیب صادر خواهد کرد.
اداره ایمنی ترافیک بزرگراه های آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد: «خودروهایی که قرار است فراخوان شوند، دارای ایراد در یستم پمپ سوخت خود هستند که به دلیل قرار گرفتن در معرض گرمای ناشی از موتور و سیستم اگزوز ممکن است این مشکل بدتر شود.»
«نشت سوخت احتمالی در صورت قرار گرفتن در معرض یک منبع احتراق، ممکن است سبب وقوع آتش سوزی شود.»
شرکت مزدا هیچ اشاره ای به حوادث یا مصدومان احتمالی ناشی از این اشکال نکرده اما گفته که به مالکان خودروها در این باره اطلاع رسانی خواهد کرد و پمپ های سوخت معیوب را به صورت مجانی تعویض خواهد نمود.

دیدگاه‌ها