$node->field_news_cover_image['und'][0]['alt']; ?>

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: بیش از ۳۰ درصد تصادفات شهری به دلیل رفتارهای پرخطر راکبان موتورسیکلت اتفاق می‌افتد.

به گزارش ۱۶۱۶، سلمان خدادادی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی  اظهار داشت: به دلیل رفتار پرخطر راکبان موتورسیکلت‌ها در سطح شهر و حمل بار با این وسیله نقلیه، علاوه بر تأثیرگذاری منفی بر رانندگی سالم، چهره شهر نیز از این بی‌نظمی پر شده است به طوریکه چنین منظره‌ای را فقط در افغانستان و هندوستان شاهد هستیم.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی باید هر چه سریعتر در این زمینه چاره‌اندیشی کند، تصریح کرد: بسیاری از موتورسیکلت‌ها بدون شماره هستند و با عدم رعایت اصول ایمنی، امان از مردم و رانندگان سلب کرده‌اند.

خدادادی بیان کرد: بر اساس آمار ارائه شده از سوی نیروی انتظامی، بیش از ۳۰ درصد تصادفات شهری مربوط به موتورسیکلت‌ها هستند که متأسفانه این افراد بدون در نظر گرفتن قوانین حتی گاهی از چراغ قرمز نیز عبور می‌کنند.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: اگر نیروی انتظامی با در نظر گرفتن جریمه‌های سنگین قصد فرهنگ‌سازی و ایجاد نظم در جامعه را دارد پس چرا برای راکبان موتورسیکلت چنین قوانینی را در نظر نمی‌گیرد؟

خدادادی افزود: در زمینه عدم نظارت جدی به عملکرد موتورسواران، این گونه به نظر می‌رسد که چون برخورد با این افراد سخت‌تر است اراده و عزم جدی برای ساماندهی آنها وجود ندارد.

دیدگاه‌ها