$node->field_news_cover_image['und'][0]['alt']; ?>

اتومبیل‌های کره‌ای و ژاپنی با چهره‌های لوکس و گزینه‌های زیاد دوست داران زیادی را در آمریکا پیدا نموده‌اند و رقیب‌های اصلی اتومبیل‌های آمریکایی به حساب می‌آیند.

براساس گزارش‌های موجود، در سال ۲۰۱۵، ۱۳ برند اتومبیل سازی دنیا رکورد تازه‌ای را در زمینه فروش اتومبیل به اسم خود ثبت نموده‌اند. سال ۲۰۱۵، با فروش بیش از ۱۷ میلیون اتومبیل در آمریکا نقطه عطف فروش اتومبیل بعد از سال ۲۰۰۱ به حساب می‌آید.

به گزارش ۱۶۱۶،  حدود ۴۵ درصد از اتومبیل‌های فروخته شده در آمریکا به درخت بزرگ دیترویت تعلق دارد. درخت بزرگ دیترویت به مجموعه بزرگ جنرال موتورز، فورد موتور و فیات کرایسلر در آمریکای شمالی اطلاق می‌گردد.

این ۳ گروه بزرگ اتومبیل سازی در سال ۲۰۱۵ حدود ۷۰۲ هزار و ۲۴۱ دستگاه اتومبیل را در آمریکا فروختند. اما ۵۵ درصد دیگر اتومبیل‌های آمریکا از کجا وارد می‌شوند و به چه اتومبیل سازانی متعلق هستند؟ به نظر می‌رسد سهم اتومبیل‌های اروپایی در آمریکا چندان زیاد نیست و اتومبیل‌های کره‌ای و ژاپنی با قیافه‌های لوکس و آپشن های بسیار دوست داران بیشتری را در آمریکا پیدا نموده‌اند و رقیب‌های اصلی اتومبیل‌های آمریکایی به حساب می‌آیند. دراین مطلب به بررسی ۱۰ اتومبیل محبوب وارداتی در آمریکا می‌پردازیم.

۱- تویوتا کمری، ۴۲۹ هزار و ۳۵۵ دستگاه

حتی اگر توجه کمی به بازار خرید و فروش اتومبیل داشته باشید، در می‌یابید که تویوتا کمری در چند سال پیش عنوان پرفروش‌ترین اتومبیل بازار آمریکا را به خود اختصاص داده است. کمری در سال ۲۰۱۴ حدود ۴۲۸ هزار و ۶۰۶ دستگاه در آمریکا به فروش رسیده و با ۰.۲ درصد افزایش مقدار فروشش را ۴۲۹ هزار و ۳۵۵ دستگاه، در سال ۲۰۱۵ رسانده است.

تویوتا کمری

۲- تویوتا کرولا، ۳۶۳ هزار و ۳۳۲ دستگاه

کرولا یکی از محبوب‌ترین اتومبیل‌های وارداتی در آمریکا به حساب می‌آید و در سال ۲۰۱۴ فروش خود را به ۳۳۹ هزار و ۴۹۸ دستگاه رساند. اما فروش این اتومبیل در سال ۲۰۱۵ با بالا رفتن ۷ درصدی به ۳۶۳ هزار و ۳۳۲ دستگاه رسید.

تویوتا کرولا

۳- هوندا آکورد، ۳۵۵ هزار و ۵۵۷ دستگاه

با کم شدن ۸.۵ درصدی فروش در سال قبل توانست، تعداد فروش اتومبیل‌هایش در آمریکا را به ۳۵۵ هزار و ۵۵۷ دستگاه برساند. همین کاهش ۸.۵ درصدی موجب شد تا هوندا به فکر ایجاد تغییرات بنیادین در آکورد بیفتد. در سال ۲۰۱۴، بیش از ۳۸۸ هزار و ۳۷۴ دستگاه از این نمونه هوندا در آمریکا فروش رفت تا جایگاه ششمین اتومبیل پرفروش آمریکا را در سال ۲۰۱۵ از آن خود نماید

هوندا آکورد

۴ – هوندا CR-V، ۳۴۵ هزار و ۶۴۷ دستگاه

محبوب‌ترین کراس‌اوور و SUV این روزها به خصوص در آمریکا به حساب می‌آید. در سال ۲۰۱۴ حدود ۳۳۵ هزار و ۱۹ دستگاه از این اتومبیل در امریکا فروخته شد. اما این تعداد با افزایش ۳.۲ درصدی در سال ۲۰۱۵ به ۳۴۵ هزار و ۶۴۷ دستگاه رسید.

هوندا سی آر وی

۵- هوندا سیویک، ۳۳۵ هزار و ۳۸۴ دستگاه

از نظر بعضی نشریات تخصصی آمریکا نام اتومبیل سال را از آن خود نمود. در سال ۲۰۱۴ هوندا سیویک حدود ۳۲۵ هزار و ۹۸۱ دستگاه فروش کرد، اما در سال ۲۰۱۵ با بالا رفتن ۲.۹ درصدی فروش این اتومبیل به ۳۳۵ هزار و ۳۸۴ دستگاه رسید.

هوندا سیویک

۶- نیسان آلتیما، ۳۳۳ هزار و ۳۹۸ دستگاه

بهترین فروش اتومبیل سازی نیسان نمونه آلتیما خلاصه می‌شود. این اتومبیل در سال ۲۰۱۵ در آمریکا ۳۳۳ هزار و ۳۹۸ دستگاه فروخته شد. فروش نیسان آلتیما در سال‌های پیش تقریباً ثابت باقی مانده بود و در سال ۲۰۱۴ به مقدار ۳۳۵ هزار و ۶۶۴ دستگاه رسید. فروش این اتومبیل در سال ۲۰۱۴ نسبت به سال ما قبل آن حدود ۰.۷ درصد کاهش نشان می‌دهد.

نیسان آلتیما

۷- تویوتا راو ۴، ۳۱۵ هزار و ۴۱۲ دستگاه

این اتومبیل در سال ۲۰۱۴ در آمریکا ۲۶۷ هزار و ۶۹۸ دستگاه فروش داشت و با بالا رفتن ۱۷.۸ درصدی به فروش ۳۱۵ هزار و ۴۱۲ دستگاه در سال ۲۰۱۵ رسید.

تویوتا راو

۸- نیسان روگ، ۲۸۷ هزار و ۱۹۰ دستگاه

در بازار امروزی اتومبیل نیسان روگ یک SUV محبوب باقی مانده است. فروش این اتومبیل در سال ۲۰۱۵ نسبت به سال ما قبل آن حدود ۴۴.۲ درصد پیشرفت داشته و از ۱۹۹,۱۹۹ دستگاه به ۲۸۷ هزار و ۱۹۰ دستگاه اتومبیل رسیده است.

نیسان روگ

۹- هیوندای الانترا، ۲۴۱ هزار و ۷۰۶ دستگاه

۲۴۱ هزار و ۷۰۶ دستگاه از اتومبیل جمع و جور و مقرون به صرفه الانترا هیوندای، در سال ۲۰۱۵ در خیابان‌های آمریکا مشاهده گردید. به لطف بازطراحی‌های تازه در هیوندای الانترا، فروش این اتومبیل با ۸.۹ درصد افزایش از ۲۲۲ هزار و ۲۳ دستگاه در سال ۲۰۱۴ به رقم فوق رسید.

هیوندای الانترا

۱۰- هیوندای سوناتا، ۲۱۳ هزار و ۳۰۳ دستگاه

هیوندای سوناتا، یکی از رقیب‌های اصلی در قسمت سدان هاست و در بین مجموعه اتومبیل‌های اروپایی، آسیایی در جایگاه بیستم فهرست قرار می‌گیرد. فروش این اتومبیل در قیاس با سال ۲۰۱۴ (فروش ۲۱۳,۹۳۶ دستگاه) حدود ۱.۷ درصد کاهش نشان می‌دهد.

هیوندای سوناتا

همان‌طور که مشخص است نامی از خودروهای اروپایی در این لیست محبوب‌های وارداتی آمریکا دیده نمی‌شود. مجموع فروش ۱۰ خودرو محبوب اروپایی در سال گذشته در آمریکا به ۷۰۲ هزار و ۲۱۴ دستگاه می‌رسد. با این حال فولکس واگن جتا در رده محبوب‌ترین خودروهای وارداتی آمریکا از اروپا قرار می‌گیرد. این خودرو در سال ۲۰۱۵ حدود ۱۳۱ هزار و ۱۰۹ دستگاه در آمریکا فروش داشت.

بی ام و سری ۳ با فروش ۹۴ هزار و ۵۲۷ دستگاه، مرسدس بنز کلاس C با فروش ۸۶ هزار و ۸۰ دستگاه، فولکس‌واگن پاسات با فروش ۷۸ هزار و ۲۰۷ دستگاه و فولکس‌واگن گلف با فروش ۶۵ هزار و ۳۰۸ دستگاه خودرو در جایگاه اول تا پنجم خودروهای وارداتی از اروپا قرار می‌گیرند.

بی ام و X5 با فروش ۵۹ هزار و ۹۹۷ دستگاه، آئو دیQ5 ، با فروش ۵۲ هزار و ۶ دستگاه، مرسدس بنز کلاس E با فروش ۴۹ هزار و ۷۳۶ دستگاه، بی ام و سری ۴ با فروش ۴۶ هزار و ۸۲ دستگاه و بی ام و سری ۵ با فروش ۴۴ هزار و ۱۶۲ دستگاه به ترتیب جایگاه ششم تا دهم خودروهای پرفروش اروپایی در آمریکا را به خود اختصاص داده‌اند.

دیدگاه‌ها