$node->field_news_cover_image['und'][0]['alt']; ?>

اگر اشتباه نکرده باشیم، در ماه اکتبر سال گذشته آخرین مدل از بی ام و M2 معرفی شد و تیونر اختصاصی محصولات بی ام و، یعنی منهارت تقریباً دو هفته پس از آن به سراغ این خودرو رفت.

به گزارش ۱۶۱۶، این تیونر آلمانی توانست قدرت استاندارد ۳۷۰ اسب بخاری آن را به ۴۵۰ اسب بخار با ارائه یک کیت تقویتی موسوم به N55 افزایش دهد، ولی انگار این تیونر از کار خود راضی نبوده و بار دیگر برای تقویت به سراغ این ماشین رفته است، ولی تقویتی کاملاً متفاوت و ویژه که در رابطه با آن در ادامه بیشتر سخن می گوییم.

به این خاطر تقویت کاملاً متفاوت و ویژه که شرکت تیونینگ آلمانی منهارت، از میان تمامی خودروهای تولیدی بی ام و برای سالگرد ۳۰ سالگی تأسیس شرکتش به سراغ M2 رفته که یک برنامه ویژه و استثنایی برای تقویت آن ترتیب داده است. اگر از بخش موتوری کارمان را شروع کنیم، به پیشرانه اصلی ۳ لیتری شش سیلندر خواهیم رسید که پیش از این گفتیم منهارت قدرت تولیدی آن را از ۳۷۰ اسب بخار به ۴۵۰ اسب بخار با ارائه یک کیت تقویتی افزایش داده بود، ولی حالا شاهد بکار گیری بسته تقویتی S55 برگرفته از بی ام و M4 در این پروژه هستیم که باعث شده از ۳۷۰ اسب بخار قدرت پایه تولیدی موتور به حداکثر ۶۳۰ اسب بخار برسد.

صحبتی از عملکرد این موتور در شتابگیری و حداکثر سرعت به میان نیامده است، ولی پیوندهای مختلفی بر روی این موتور برای تحقق چنین هدفی صورت گرفته که بخشی از آن اصلاح و ارتقا اطلاعات ECU موتور، شامل بکار گیری توربو شارژرهای بزرگ‌تر و بهینه سازی شده، سیستم اگزوزی اسپرت با کاتالیزورهای جدید و در آخر تقویت قسمت‌های دوار موتور از جمله پیستون و میل لنگ و... می‌شود تا برای تحمل چنین قدرت و گشتاوری زمینه را فراهم سازد.

تغییرات بسیار زیادی هم در بخش طراحی حاصل شده و قطعات بهتر و عضلانی‌تری بکار گرفته شده است که می‌توان به طراحی یک کاپوت جدید برای موتور به همراه هودهای تهویه، ورودی‌های بزرگ هوا با تیغه‌های فیبرکربنی بر روی سپر، باله‌ای کوچک آیرودینامیکی بر روی درب صندوق عقب، بامپری بسیار بزرگ فیبرکربنی در زیر سپر جلو، دیفیوزر فیبرکربنی، سقف فیبرکربنی و در نهایت به رینگ‌های بزرگ ۱۹ اینچی آلیاژی مشکی رنگ اشاره کرد.
باید در آخر هم گفت که برای این خودرو منهارت برنامه تولید محدود ۵ دستگاهی را در نظر گرفته که ثبت سفارش و عرضه با قیمتی نسبتاً زیاد صد هزار یورویی خواهد شد.

دیدگاه‌ها