$node->field_news_cover_image['und'][0]['alt']; ?>

با نزدیک شدن به سال جدید میلادی، قصد داریم نگاهی به خودروهای ورودی مدل ۲۰۱۷ بیندازیم که یا هم‌اکنون در بازار حضور دارند یا طی یک سال آینده خواهند آمد. در همین راستا، مجموعه مطالبی آماده کرده‌ایم که گزینه‌های موجود در ۶ بازه قیمتی مختلف را شامل می‌شوند. نوشتار حاضر اولین قسمت از مجموعه مذکور بوده و نگاهی به خودروهای با قیمت کمتر از ۲۵ هزار دلار دارد. با ما همراه باشید.

فورد اِسکِیپ
در حال فروش
قیمت پایه: ۲۴,۴۹۵ دلار

فورد اِسکِیپ

تا پایان دهه میلادی جاری، کراس‌اوورهای کامپکت بیش از ۴۰ درصد بازار خودروی بین‌المللی را تشکیل خواهند داد. به همین دلیل، فورد با نو نوار کردن و زنده نگه‌داشتن مدل‌هایی چون اسکیپ، تلاش می‌کند بیشترین سهم ممکن را از این سیل صعودی متعلق به خود کند.
مدل به‌روز شده اسکیپ (۲۰۱۷) دو پیشرانه دارد: یکی ۱.۵ لیتری اِکوبوست ۱۷۹ اسب بخاری با مصرف شهری و جاده‌ای به ترتیب ۱۰.۲ و ۷.۸۴ لیتر (در یکصد کیلومتر) و دیگری ۲ لیتری اِکوبوست ۲۴۵ اسب بخاری که مصرف سوختش مشابه ارقام مذکور است. همچنین ازآنجایی‌که طبق آمارها مقوله فناوری‌ها و آپشن‌ها برای مشتریان کراس‌اوورهای فورد در صدر قرار دارد، تلاش خاصی برای بهبود پویایی رانندگی نسبت به مدل قبلی نشده و در عوض، آپشن‌های ارتباطی و فناوری تازه ازجمله سینک کانِکت (Sync Connect)، سینک ۳ (Sync ۳) و فوردپَس (FordPass) را در کالبد آن گنجانده‌اند.

شورولت کروز
آغاز فروش: پاییز ۲۰۱۷
قیمت پایه: ۲۲,۱۹۰ دلار

شورولت کروز

نسل دوم کروز به‌صورت استاندارد از موارد ذیل بهره‌مند است: پیشرانه ۱.۴ لیتری ۴ سیلندر توربو دوقلوی ۱۵۳ اسب بخاری و ۲۴۰ نیوتون‌متری (متعلق به جنرال موتورز)، جعبه‌دنده ۶ سرعته دستی یا خودکار، کاهش وزن ۲۵۰ پوندی (۱۱۳.۳ کیلوگرمی)، مصرف جاده‌ای ۵.۶ لیتر، فناوری استارت/استاپ، اپل کارپلِی، آندروید اتو و نمایشگر ۷ اینچی لمسی. تمامی این‌ها به‌علاوه طراحی تیزتر و گیراتر بیرونی و آپشن‌هایی نظیر تشخیص نقطه کور، کمکی حفظ خط حرکت، شارژر بی‌سیم تلفن همراه و وایفای ۴G، مجموعه خوبی را تشکیل داده‌اند که می‌تواند برگ برنده‌ای برای کروز هاچبک و سدان در سال آتی باشد.

کیا سراتو/فورته / فورته۵
در حال فروش
قیمت پایه: ۱۷,۳۴۰ دلار

کیا سراتو/فورته / فورته۵

پررنگ‌ترین ویژگی فیس لیفت ۲۰۱۷ کیا فورته، پیشرانه‌های جدید برای گونه سدان (فورته) و امکان انتخاب جعبه‌دنده ۷ سرعته دو کلاچه در گونه هاچبک (فورته۵) است. پیشرانه‌های مذکور به شرح زیر در نُسَخ مختلف مورداستفاده قرار خواهند گرفت: بلوک ۲ لیتری ۱۴۷ اسب بخاری I-۴ مجهز به port-injection (پاشش سوخت به درون پورت ورودی و تخلیط آن با هوا) در فورته پایه و LX؛ بلوک بنزینی ۲ لیتری ۱۶۴ اسب بخاری مجهز به تزریق مستقیم سوخت و چرخه آتکینسون (Atkinson-cycle) در فورته EX و فورته۵ LX و EX؛ بلوک ۱.۶ لیتری ۴ سیلندر توربو با تزریق مستقیم سوخت در فورته۵ SX.
بر اساس آمار ارائه‌شده توسط EPA، مصرف سوخت فورته ۲ لیتری با تزریق مستقیم سوخت و جعبه‌دنده ۶ سرعته خودکار در شهر و جاده به ترتیب ۹.۰۴ و ۷.۱۲ لیتر است. تریم S جدید که بین فورته LX و EX قرار دارد، تعلیق اسپورت‌تر، رینگ‌های ۱۶ اینچی آلیاژی، چراغ‌های LED، باله عقب و خروجی‌های کرومی سامانه اگزوز را با خود می‌آورد. خود EX هم رینگ‌های ۱۷ اینچی، چراغ‌های LED عقب و کلید هوشمند ارائه می‌کند. هشدار ترافیک از عقب، اخطار برخورد از جلو، چراغ‌های متحرک پویا و ترمز اضطراری خودکار نیز از موارد سفارشی گونه سدان هستند.

فورد فیوژن –برنده یک دوره All-Star
در حال فروش
قیمت پایه: ۲۲,۹۹۵ دلار

فورد فیوژن –برنده یک دوره All-Star

فیس لیفت نسل دوم فیوژن، گرچه به وسعت تغییرات صورت گرفته در نسل پیشین در سال ۲۰۱۰ نیست، اما استفاده از عناصر قوی‌تر و تأثیرگذارتر، آن را از اضافه‌کاری بی‌نیاز کرده است. مدل ۲۰۱۷ در بخش قوای محرکه ۵ گزینه دارد که با دیفرانسیل تک (جلو) یا جفت و نسخه‌های هایبرید و پلاگ-این هایبرید آمیخته‌اند. قیمت‌ها برای SE از ۲۳.۹۹۵ دلار، برای اسپورت از ۳۴.۳۵۰ و برای پلاگ-این هایبریدِ Energi Platinum از ۳۹.۹۹۵ دلار آغاز می‌شوند که البته مالیات فدرال به همگی اضافه خواهد شد. کنترل‌کننده الکترونیکی جدید برای جعبه‌دنده ۶ سرعته خودکار، سامانه کمکی پارک مورب و تریم پلاتینوم جدید که از فورد موندئو (Mondeo) به عاریت گرفته‌ شده نیز گوشه‌ای از ویژگی‌های آن هستند.

هوندا سیویک – برنده دو دوره All-Star
در حال فروش
قیمت پایه: ۱۹,۴۷۵ دلار

هوندا سیویک

سیویک در حال حاضر سه گونه سدان، کوپه و هاچبک (به‌زودی) دارد. تأمین قوای مورد نیاز هرسه مدل بر عهده دو پیشرانه است که خریدار می‌تواند از بین آن‌ها انتخاب کند: ۱.۵ لیتری توربوشارژردار ۴ سیلندر که نمونه پایه بوده و از فناوری تزریق مستقیم سوخت بهره می‌برد؛ ۲ لیتری i-VTEC مجهز به فناوری port-injected.
طراحی عضلانی، هندلینگ تیز و سواری نرم از ویژگی‌های اصلی سیویک به شمار می‌روند. هوندا در بحث اقتصادی بودن هم تلاش‌هایی داشته و توانسته مصرف سوخت شهری بلوک ۱.۵ لیتری خود را در گونه سدان و کوپه به ‌ترتیب به ۷.۵ / ۵.۶ و ۷.۵ / ۵.۷ لیتر برساند. همچنین با استفاده از بسته سِنسینگ (Sensing) خود، فناوری‌های کاربردی متعددی ازجمله کروز کنترل انطباقی، ترمز پیش از برخورد، هشدار ترک خط حرکت، سامانه تعقیب خودروی جلویی در سرعت‌های پایین و کمکی حفظ خط حرکت را بدان اضافه کرده است.

شورولت ترَکس
آغاز فروش: پاییز ۲۰۱۷
قیمت پایه: ۲۱,۰۰۰ دلار (تخمینی)

شورولت ترَکس

ترَکس علی‌رغم طراحی بیرونی نه‌چندان زیبا و کیفیت پایین اتاق، در رده دوم کراس‌اوورهای کامپکت پرفروش بازار آمریکا جای دارد. در مدل ۲۰۱۷، ویژگی‌هایی مثل طراحی تازه موسوم به dual-cockpit داشبورد، نمایشگر ۷ اینچی جدید، وای‌فای آن‌اِستار (OnStar) از نوع ۴G LTE متعلق به جنرال موتورز، چراغ‌های جلو و جلوپنجره جدید باعث شده که نه‌تنها جلوه بهتری پیدا کند، بلکه بیش‌ازپیش مشابه هم‌خانواده‌هایش شده و شورلت بودن خود را بیشتر به رخ بکشد.

کیا اسپورتیج
در حال فروش
قیمت پایه: ۲۳,۸۸۵ دلار

کیا اسپورتیج

نسل نو اسپورتیج با سه تریم مختلف عرضه می‌شود. EX و LX: بلوک ۲.۴ لیتری ۴ سیلندر خطی به قدرت ۱۸۱ اسب بخار و جعبه‌دنده ۶ سرعته دستی؛ SX Turbo: بلوک ۲ لیتری (با همان جعبه‌دنده قبلی) که در حالت دیفرانسیل جلو (FWD) و دو دیفرانسیل (AWD) به ترتیب ۲۴۰ و ۲۳۷ اسب بخار تولید می‌کند و از ترمزهای بزرگ‌تر و تعدیل‌های سفت‌تر سود می‌برد. همچنین استفاده از پلتفرم اخیر هیوندای توسان باعث افزایش ابعاد آن به میزان ۱.۶ اینچ در طول و ۱.۲ اینچ در فاصله بین دو محور شده، گرچه ۶۰۰ پوند (۲۷۲.۱۵ کیلوگرم) نیز به وزن کلی اضافه کرده است.

اسمارت فورتو روباز
در حال فروش
قیمت پایه: ۱۸,۰۰۰ دلار (تخمینی)

اسمارت فورتو روباز

استفاده از سقف تاشو برقی در فورتو کابریولت که طی مدت ۱۲ ثانیه باز و بسته می‌شود، افزایش حدوداً ۱۷۶ پوندی (۷۹.۸ کیلوگرمی) وزن خشک، کاهش ۰.۵ ثانیه‌ای شتاب اولیه و افزایش مصرف سوخت به میزان ۱ مایل بر گالن (حدود ۰.۲ لیتر در یکصد کیلومتر) را به دنبال داشته است. در بخش فنی هم تأمین قوای محرکه بر عهده پیشرانه ۳ سیلندر خطی با حجم ۰.۹ لیتر گذاشته شده که فرقی با گونه کوپه ندارد و همان ۸۹ اسب بخار و ۱۳۵ نیوتون‌متر گشتاور را تحویل جعبه‌دنده ۵ سرعته دستی یا ۶ سرعته دو کلاچه خودکار می‌دهد تا دستیابی به مرز ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت در ۱۰.۶ ثانیه میسر گردد.

تویوتا C-HR
آغاز فروش: پاییز ۲۰۱۷
قیمت پایه: ۲۲,۵۰۰ دلار (تخمینی)

تویوتا C-HR

نمونه نهایی و تولیدی C-HR در نمایشگاه ۲۰۱۶ ژنو حضور داشت. قبلاً قرار بود تحت نام ساین (Scion) در آمریکا فروخته شود اما پس از انحلال این برند، نمایندگی‌های خودِ تویوتا انتظارش را می‌کشند. به نظر می‌رسد ورود آن به بازار، جدای از رقابت با نیسان جوک (که از سیاست‌های اصلی تولد چنین مدلی بود) روی میزان فروش خودروهایی همچون هوندا HR-V و مزدا CX-۳ نیز تأثیر بگذارد.
ازنظر پلتفرم و معماری با مدل‌های جهانی هم‌خانواده خود ازجمله نسل سوم پریوس مشترک است. پیشرانه نسخه پایه‌ی بازار اروپا ۱.۲ لیتری توربو I-۴ خواهد بود اما به نظر می‌رسد برای آمریکا از نمونه ۲ لیتری ۴سیلندر تنفس طبیعی در کنار جعبه‌دنده CVT (دیفرانسیل تک یا جفت) استفاده شود.

سوبارو ایمپرزا – برنده یک دوره All-Star
آغاز فروش: اواخر ۲۰۱۶
قیمت پایه: ۱۹,۰۰۰ دلار (تخمینی)

سوبارو ایمپرزا

نسخه بازطراحی شده ایمپرزا برای سال ۲۰۱۷، نمای بیرونی تیزتر و قدرت بیشتری دارد و از یک پلتفرم جدید جهانی سود می‌برد. قرار است عرضه آن در ۴ مدل انجام شده و بازه گسترده‌ای را ارائه کند. طول، عرض و فاصله بین دو محور به ترتیب ۱.۶، ۱.۵ و ۱ اینچ افزایش و ارتفاع به میزان ۰.۴ اینچ کاهش یافته است (جهت پایداری بیشتر). شاسی ۷۰ درصد محکم‌تر بوده و پیشرانه ۲ لیتری باکسر ۱۵۲ اسب بخاری را به همراه جعبه‌دنده CVT در آغوش می‌گیرد. سامانه آی‌سایت (EyeSight) مواردی نظیر کروز کنترل انطباقی، ترمز پیش از برخورد، هشدار تغییر خط حرکت و نوسان خودرو، کمکی حفظ خط حرکت، تعیین نقطه کور و هشدار ترافیک از عقب را در دسترس قرار می‌دهد. یک مدل به‌اصطلاح پرفورمنس مجهز به قلب ۲ لیتری و جعبه‌دنده ۷ سرعته نیز در قالب گونه‌های سدان و استیشن واگن در آینده تولید خواهد شد.

هیوندای ایونیک
آغاز فروش: اواخر ۲۰۱۶
قیمت پایه: ۲۴,۹۰۰ دلار

هیوندای ایونیک

عرضه ایونیک در سه نسخه هایبرید، پلاگ-این هایبرید و تمام برقی نشان از نگاه آینده‌نگرانه آن دارد. هایبرید و پلاگ-این هایبرید از پیشرانه بنزینی ۱.۶ لیتری ۴ سیلندر، جعبه‌دنده دو کلاچه، تعلیق چند اتصالی در عقب استفاده می‌کنند. نسخه برقی هم در محور عقب تعلیق میله پیچشی دارد تا فضای موردنیاز برای باتری‌های ۲۰ کیلووات ساعتی در زیر صندلی‌های عقب فراهم باشد. در بازار آمریکا، ۵۰ ایالت نسخه هایبرید و تنها ۱۰ ایالت (که قانون ZHEV را دارند) نسَخ پلاگ-این و تمام برقی را در دسترس خواهند داشت (که البته با سفارشات خاص در کل سطح کشور قابل‌فروش‌اند).

دیدگاه‌ها