ام جی

MG

ام‌جی (MG) یک اشتباه املایی از برند معروف خودروساز آمریکایی جنرال موتورز (GM) نیست، در حقیقت برند یک خودروساز انگلیسی می‌باشد که از ۱۹۲۴ شروع به کار کرده است. ام‌جی مخفف موریس گاراژز (Morris Garages)، یک شرکت تابعه از خودروساز انگلیسی قدیمی موریس موتورز است.

تاریخچه ام جی

موریس گاراژز در اوایل کار، فروشنده خودروهای موریس در آکسفورد بود، اما خیلی زود شروع به فروش نسخه‌های تغییریافته خودش کرد.

در ابتدا، در خودروهای ام‌جی از شاسی‌های موریس و بدنه‌های ساخت کاونتری استفاده می‌شد. فروش نسبتاً خوب این مدل‌ها موجب شد تا شرکت به یک مرکز بزرگتر نقل مکان کند تا کماکان تقاضا برای خودروهایش را حفظ کند. در سال ۱۹۲۸ آن‌ها به اندازه کافی گسترش یافته بودند تا خود را از کمپانی مادر جداکرده و شرکت ام‌جی با مسئولیت محدود را ایجاد کنند. در همان سال، اولین خودروی ام‌جی عرضه شد. خودروی ۱۸/۸۰، خودرویی که دیگر بر پایه شاسی‌های اصلاح شده موریس ساخته نشده بود.

این شرکت در سال ۱۹۳۵، توسط ویلیام موریس به موریس موتورزی فروخته‌شد که مالکش نافیلد ارگانیزیشن بود. این به معنای یک ریسک جدید برای شرکت، با ورود به عرصه خودروهای ریسینگ بود. تغییر مدیریت بعدی، در سال ۱۹۵۲، با خرید ام‌جی کوچک‌تر توسط بریتیش موتور کمپانی رخ داد. در این برهه از زمان، تاریخ شرکت مبهم شد. در تلاش برای کاهش هزینه‌ها شرکت ام‌جی تعطیل شد، اتفاقی که موجب اعتراض کارکنان و مشتریان شد.

در سال ۱۹۶۲، خودروی MGB که خودرویی در امتداد راه خودروی پیشین MGA بود، عرضه شد. MGB خودرویی مدرن‌تر و راحت‌تری نسبت به خودروی سابق بود، که با انجام بروزرسانی‌هایی تا سال ۱۹۸۰ تولید شد. بین سال‌های ۱۹۶۷ تا ۱۹۶۹ سری خودروهای GMC تولید شدند، خودروهایی که سایز بزرگ و هندلینگ بد آن‌ها موجب عدم محبوبیتشان بین مشتریان شد.

هنگامی که در سال ۱۹۸۶ BMC، به گروه روور پیوست، ام‌جی نیز در سال ۱۹۸۸ به مالکیت بریتیش آیرواسپیس و پس از آن در سال ۱۹۹۴ به مالکیت بی ام و درآمد. این مالکیت تا سال ۲۰۰۰ دوام داشت و پس از آن آلمانی‌ها این شرکت را به انگلیسی‌ها پس دادند و روور مالک جدید آن شد. شرکت ام‌جی به گروه ام‌جی روور تبدیل شد و به تولید محصولات خود در لانج‌بریج، بیرمنگام ادامه داد.

در طول دوران مالکیت گروه روور، ام‌جی دوباره به فروش سدان های آستین، مانند مترو، مایسترو و مونتگو روی آورد. همچنین سری خودروهای دو صندلی MG RV8 در سال ۱۹۹۲ احیا شدند. در کنار آن‌ها سری خودروهای کاملاً جدید MGF در سال ۱۹۹۵ تولید شد. این اولین تولید انبوه خودروهای آن‌ها پس از توقف تولیداتشان در دهه ۸۰ بود.

پس اینکه بی ام و، ام‌جی را فروخت، مدل‌های جدیدی مانند MG XR، روور ۲۵ و MG ZS معرفی شدند. در سال ۲۰۰۵ تولید مدل‌های روور و مدل‌های احیاشده MG متوقف شد و شایعه شد که چینی‌ها و به طور خاص گروه نانجینگ اتومبیل، علاقمند به خرید این برند بریتانیایی هستند. در ماه جولای همان سال، نانجینگ حق استفاده از نام ام‌جی را با قیمت پنجاه و سه میلیون پوند خرید.

پس از خرید این شرکت توسط چینی‌ها، کارخانه واقع در لانج‌بریج کماکان به ساخت مدل‌های TF ادامه داد، در حالیکه یک کارخانه جدید در چین به تولید مدل‌های MG7 می‌پرداخت. همچنین یک کارخانه نیز در اردمور، اوکلاهاما، وظیفه تولید جهانی مدل‌های TF را که به عنوان نسل جدیدی از خودروهای اسپرت که در سال ۲۰۰۶ رونمایی شد و قرار بود در سال ۲۰۰۸ به بازار بیاید، بر عهده دارد. همچنین بروزرسانی‌هایی نیز در مدل‌های MG3، MG5 و MG7 انجام خواهد شد.

اخبار ام جی

ام‌جی ۳۶۰ 2017

آغاز تولید ام‌جی ۳۶۰ در تبریز

به گزارش ۱۶۱۶، چندی پیش اتفاقی افتاد که رسانه‌های داخلی اصلا به آن نپرداختند. بالاخره ام جی پارس موتور در کارخانه تبریز آذویکو مونتاژ اولین ام جی ها را در ایران آغاز کرد. تابستان امسال بود که رسانه‌

ام جی 2017

شرایط فروش محصولات ام جی ویژه نوروز ۹۶ اعلام شد

مدیاموتورز، نماینده انحصاری ام جی در ایران، طرح فروش ویژه نوروز محصولات خود را آغاز کرد. به گزارش ۱۶۱۶، بنابراعلام مدیاموتورز محصولات ارائه شده در این طرح دارای یک سال بیمه بدنه رایگان، سه سرویس

ام جی 2017

فروش ویژه نوروز محصولات ام جی

شرکت مدیا موتورز شرایط فروش محصولات خود، ویژه نوروز ۹۶ را اعلام نمود. به گزارش ۱۶۱۶، در طرح ارائه شده ۳ خودروی “ام جی GS” ، ” ام جی ۶” و “ام جی GT” عرضه میشوند که مدل ۲۰۱۷ خودروی MG GS برای اولین

MG 2017

فروش ویژه محصولات MG به مناسبت دهه فجر

مدیا موتورز شرایط فروش خودروهای MG ویژه دهه فجر را اعلام کرد. به گزارش ۱۶۱۶، شرایط اعلام شده از سوی مدیا موتورز به شرح جدول زیراست: تحویل خودروها در این شرایط به صورت فوری است و خودروها با