لکسوس CT 200h

CT 200h

لکسوس CT 200h یک خودروی هیبریدی الکتریکی است که توسط لکسوس، به عنوان یک هاچبک کامپکت اسپرت درجه یک معرفی شد. این خودرو اولین مدل تولیدی در خانواده لکسوس برای معرفی طراحی جلو پنجره "Spindle Grill" بود، که در جلوی خودرو دیده می‌شد.

تاریخچه لکسوس CT 200h

از این خودرو شش ماه پس از رونمایی از کانسپت LF-Ch، در مارس ۲۰۱۰ در نمایشگاه اتومبیل ژنو، رونمایی شد. هدف اصلی این خودرو بازارهای اروپایی بود، اما در سراسر جهان برای فروش عرضه شد و در آوریل ۲۰۱۰ در نمایشگاه اتومبیل نیویورک به بازار آمریکای شمالی معرفی شد. لکسوس نشان‌های تجاری CT200h، CT300h و CT400h را ثبت کرده است. طراحی انجام گرفته توسط تاکشی تانابه در سال ۲۰۰۸ به تصویب رسید و در ۱۱ دسامبر ۲۰۰۹ ثبت گردید. تولید این خودرو در اواخر دسامبر ۲۰۱۰ آغاز و فروش آن در اروپا نیز اندکی پس از آن به وقوع پیوست. فروش این خودرو در ژاپن در تاریخ ۱۲ ژانویه ۲۰۱۱ و در آمریکا نیز در مارس ۲۰۱۱ آغاز گردید.

کد این مدل A10 تعیین شد و در آن از یک موتوز بنزینی سری SR با ستاپ هیبریدی استفاده شد. CT با نام ZWA10 نیز شناخته می‌شود. CT مخفف "Creative Touring" است و "200h" نیز اشاره به پرفورمنس هیبریدی آن دارد که معادل با یک موتور ۲ لیتری مرسوم است. با این حال برخی از واردکنندگان لکسوس CT را مخفف شده "Compact Touring" درنظر می‌گیرند.

CT200 با همان موتور ۱٫۸ لیتری VVT-i ۴ سیلندر بنزینی (موتور 2ZR-FXE تویوتا) که در آئوریس و پریوس استفاده شد، ساخته شد. موتوری که ۷۳ کیلووات (۹۸ اسب بخار) نیرو و ۱۴۲ نیوتن‌متر (۱۰۵ پوند-فوت) گشتاور تولید می‌کند و با موتور/ژنراتورهای الکتریکی در سیستم محرک هیبریدی جفت‌شده است. موتور بنزینی و موتورهای الکتریکی روی هم رفته تا ۱۰۰ کیلووات (۱۳۴ اسب‌بخار) نیرو و ۲۰۷ نیوتن‌متر (۱۵۳ پوند-فوت) گشتاور تولید می‌کنند و به یک گیربکس متغیر پیوسته با کنترل الکترونیکی متصل هستند. مصرف سوخت CT 200h، ۴٫۱ یکی متصل است.ریکی روی هم رفته تا 100 کیلووات (134 اسب1 آغاز گردید.پیوست.ردید. تولید  در ۱۰۰ کیلومتر، در استرالیا ثبت شده است.

شاسی CT 200h براساس پلتفرم تویوتا MC ساخته شده است، همان پلتفرمی که برای کرولا و ماتریکس استفاده شده است. در جلوی لکسوس CT 200h از سیستم تعلیق MacPherson و در قسمت عقب آن از سیستم تعلیق دوجناغی استفاده شده است. CT 200h چهار حالت رانندگی نرمال، اسپرت، اکو و EV دارد که در سایر خودروهای هیبریدی نیز موجود است. حالت اسپرت، امکان کنترل دریچه سوخت و نتظیمات هدایت الکتریکی را فراهم می‌کند، درحالی که کنترل پایداری و کنترل کشش را خوشایندتر کرده و کارایی CT 200h را به حداکثر خود می‌رساند. حالت EV تولید گازهای گلخانه‌ای را با فقط استفاده کردن از موتورهای الکتریکی برای حرکت خودرو، به صفر می‌رساند.

امکانات ایمنی خودرو شامل کنترل پایداری خودرو (VSC) و هشت ایربگ استاندارد با آپشن‌هایی با قیمت اضافه از سیستم قبل از برخورد با سیستم کروز کنترل با راداری دینامیک است. همچنین در این خودرو یک سیستم اخطار برخورد خودرو وجود دارد که با صدایی کم به عابرین، نزدیک شدن یک خودرو با موتور هیبریدی را هشدار می‌دهد. همین‌طور یک سرویس تلماتیک در این خودرو وجود دارد (در آمریکای شمالی از سیستم Safety Connect برای این خودرو استفاده شده است).

اتحادیه دانشمندان نگران (UCS) در کارت امتیازی خودروهای هیبریدی خود، لکسوس CT 200h را به همراه لینکلن MKZ Hybrid برترین مدل‌های هیبریدی در دسته بهبود محیطی کارت‌های امتیازی، رده‌بندی کرد؛ دستاوردی که UCS به موتورهای بنزینی نسبتاً کوچک آن‌ها اهدا کرد؛ نظر به اینکه هر دو خودروساز برای صرفه‌جویی در مصرف سوخت، سایز این موتورها را با تبدیل آن‌ها از ۶ سیلندر به ۴ سیلندر کاهش داده‌اند. ارزیابی UCS نشان می‌دهد که لکسوس CT 200h در مقایسه با لکسوس IS 250، که مشابه فقط بنزینی این خودرو است، ۴۲٫۹ درصد گازهای گلخانه‌ای کمتری تولید می‌کند.

اخبار لکسوس CT 200h

خودرو دست دوم 2016

۱۰ خودروی محبوب در بازار دست دوم‌‌های آمریکا

به گزارش ۱۶۱۶، بسیاری از مردم بنا به دلایل مختلف اقدام به خرید خودروهای دست دوم می‌‌کنند. اما چه خودروهایی در دنیای دست دوم‌‌ها طرفدار بیشتری دارند؟  همواره خبرهایی از خودروهای نو و مدل‌‌های

قیمت خودروهای وارداتی 2016

قیمت خودروهای وارداتی در بازار ایران

خودرو تویوتا یاریس هاچ‌بک ۲۰۱۶ در بازار ۱۱۲ میلیون تومان به فروش می رسد. به گزارش ۱۶۱۶، لکسوس CT۲۰۰ H هیبریدی - فول ۲۰۱۶ وارداتی ۲۰۰ میلیون تومان به فروش می رسد .  

خودروهای هاچ بک وارداتی 2016

قیمت انواع خودروهای هاچ بک وارداتی

خودرو لکسوس CT۲۰۰ H هیبریدی - فول ۲۰۱۵ در بازار۱۸۵ میلیون تومان به فروش می رسد. به گزارش ۱۶۱۶ ، تویوتا یاریس هاچ‌بک ۲۰۱۶ وارداتی ۱۱۲ میلیون تومان به فروش می رسد: