جیلی

Geely

جیلی یک تولیدکننده چند ملیتی چینی است، که دفتر مرکزی آن در هانگزو، زجیانگ قرار دارد. تولیدات اصلی این شرکت، اتومبیل، تاکسی، موتورسیکلت، موتور و وسایل حمل و نقل است. آن‌ها خودروهای سواری را تحت برندهای جیلی و ولوو و تاکسی‌ها را تحت برند لندن تاکسی به فروش می‌رسانند.

تاریخچه جیلی

جیلی در سال ۲۰۱۰، شرکت سوئدی سازنده خودروهای سواری ولوو را از کمپانی فورد خریداری کرد. این شرکت همچنین کمپانی تولید تاکسی بریتانیایی لندن تاکسی را در سال ۲۰۱۲ خرید.

شرکت هلدینگ اتومبیل جیلی، به اختصار جیلی، در فهرست بورس اوراق بهادار هنگ کنگ قرار دارد.

جیلی در سال ۱۹۸۶ به عنوان یک تولیدکننده یخچال و با پول قرض گرفته شده از خانواده تأسیس شد. لی شوفو این شرکت را به یک شرکت فروش موفق تولیدات ارزان قیمت به مصرف کننده‌های چینی تبدیل کرد. به عنوان خودروساز خصوصی پیشگام چینی، این شرکت تنها خودروساز چینی بود که در سال ۲۰۰۳ بدون داشتن رابطه با دولت چین کار می‌کرد. اگرچه دیگر خودروساز چینی که مستقل از سیاست بود، BYD Auto، در آن زمان در حال رشد بود. (شرکت Great Wall Motors را نیز می‌توان به عنوان شرکت دیگری قلمداد کرد که کم‌ترین رابطه را با دولت دارد.) جیلی LC (به عنوان جیلی پاندا در چین فروخته می‌شد) اسپرت به عنوان خودروی کراس آور دسته‌بندی می‌شد.

پس از خرید یک شرکت دولتی شکست‌خورده، جیلی در اواسط دهه ۱۹۹۰، به تولید موتورسیکلت روی آورد. در سال ۱۹۹۸ شروع به ساخت ون‌های کوچک کرد و یک سال بعد، مصوبه دولت را برای ساخت خودرو دریافت کرد. ساخت خودرو از سال ۲۰۰۲ آغاز شد. در سال ۲۰۰۴ این شرکت عرضه عمومی اولیه سهام خود را در بورس اوراق بهادار هنگ کنگ آغاز کرد.

بین سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۸، این شرکت تمایل خود را برای فروش در بازارهای اروپا و آمریکا ابراز کرد و برای پیشبرد این هدف در نمایشگاه خودروی فرانکفورت در سال ۲۰۰۵ و نمایشگاه خودروی دیترویت در سال ۲۰۰۶ شرکت کرد. صادرات به اروپا و آمریکا به تعویق افتاده بود، اما این شرکت به تازگی فروش محصولات خود در اروپا را آغاز کرده است.

جیلی برای خریدن امتیاز خودروهای ولوو در اواسط سال ۲۰۰۸ به فورد نزدیک شد. در ۲۸ اکتبر ۲۰۰۹ میلادی، جیلی به عنوان خریدار ارجح ولوو توسط فورد انتخاب شد. این قرارداد در اواخر مارس آغاز و در اوایل آگوست ۲۰۱۰ نهایی شد.

در سال ۲۰۱۰، فروش بیش از ۴۱۵۰۰۰ دستگاه، سهم این شرکت از بازار را به حدود ۲ درصد رساند. فروش، کمتر از ظرفیت تولید گزارش شده ۶۸۰۰۰۰ در سال بود.

در دسامبر ۲۰۱۱، اعلام شد که جیلی قصد فروش خودروهایی با طراحی و ساخت چین را در انگلیس، در پایان سال ۲۰۱۲ دارد و اولین مدلی که برای فروش در این کشور عرضه می‌شود امگرند EC7 است. این شرکت همچنین اظهار کرده است، که قصد دارد شروع فروش خودروهای خود در ایتالیا را نیز آغاز کند.

اخبار جیلی

جیلی 2016

جیلی برای بازار جهانی برند جدید Lynk & Co را معرفی می‌کند

شرکت خودروسازی جیلی چین با هدف ورود به بازار جهانی برند جدیدی با نام Lynk & Co را معرفی می‌کند. به گزارش ۱۶۱۶، این برند جدید با نام Lynk & Co شناخته می‌شود و در ۲۰ اکتبر ۲۰۱۶ به صورت رسمی

Bloodhound 2016

جیلی برای شکستن رکورد سرعت در پروژه‌ی Bloodhound مشارکت می‌کند

به گزارش ۱۶۱۶، تیم بلادهاوند بریتانیا از شرکت خودروسازی جیلی چین سرمایه‌ی اساسی را دریافت خواهد کرد و با استفاده از آن رکورد سرعت روی زمین را خواهد شکست، این رکورد شکنی برای ماه اکتبر سال ۲۰۱۷ برنامه

خودروهای هوشمند 2016

جیلی روی خودروهای هوشمند ولوو سرمایه گذاری کرد

به گزارش ۱۶۱۶، خودروساز سوئدی ولوو که اکنون تحت مالکیت کمپانی چینی جیلی قرار گرفته، با استفاده از کمک های دریافتی از چینی ها بار دیگر احیا شده و روزهای خوبی را سپری می کند. با همه گیر شدن تب

نمایشگاه خودرو شیراز 2016

با خودروهای حاضر در نمایشگاه شیراز آشنا شوید

هر سال در نمایشگاه شیراز اتفاقات مهمی رخ می‌دهدو این نمایشگاه جزو مهم‌ترین گردهمایی‌های صنایع خودرویی کشور است. در این مطلب به تفکیک شرکت‌ها نگاهی می‌اندازیم به خودروهایی که در این نمایشگاه حضور به