۵۵۰۰۰+ خودرو ۱۵۵ برند خارجی ۱۴ برند داخلی از سال ۱۹۴۱ تا کنون

فراخوان میلیون ها خودرو به دلیل نقص ایربگ

پس از اعلامیه‌ی شرکت تاکاتا (Takata) مبنی بر وجود نقص مرگبار در سامانه‌ی چاشنی ایربگ‌های تولیدی این شرکت، حدود ۱۰۰ میلیون خودرو فراخوانی شدند. به گزارش ۱۶۱۶، پس از اذعان شرکت تاکاتا به وجود ایراداتی در بخش چاشنی ایربگ‌های این شرکت، حدود ۱۰۰ میلیون خودروی تولیدی از ۱۳ خودروساز مختلف فرا خوانده شدند.

فروش پژو پارس LX با اقساط ۱۲ ماهه

لیزینگ ملت فروش اقساطی پژو پارس LX را آغاز کرد. به گزارش ۱۶۱۶، شرایط فروش اقساطی پژو پارس LX از سوی لیزینگ ملت به شرح زیر است:  

پیشرانه ۸ سیلندر خارق العاده خودروی بی ام و E۹۲ M۳ چگونه ساخته می شود؟

به گزارش ۱۶۱۶، پیشرانه‌ی ۸ سیلندر خودروهای E۹۰/E۹۲ M۳، اغلب به‌عنوان یکی از بهترین پیشرانه‌های ساخت BMW انگاشته می‌شود: پیشرانه‌ای با اقتباس از پیشرانه‌ی ۱۰ سیلندر خودروی BMW S۸۵ بکار رفته در M۵/M۶، که معماری پایه و ساختمان آلومینیومی آن مشابه است. پیشرانه‌ی S۶۵ بی‌ام‌و در قطر ۹۲ میلیمتری سیلندر و کورس پیستون ۷۵.۲ میلیمتری، سیستم زمان‌بندی متغیر سوپاپ Double-VANOS و نسبت تراکم ۱۲.۰:۱ مشابه پیشرانه‌ی ۱۰ سیلندر S۸۵ است.

ادامه تولید میتسوبیشی لنسر برای بازار آسیا و خاورمیانه

بنابر اعلام رسمی میتسوبیشی موتورز ژاپن، تولید خودروی محبوب و جاودانه لنسر برای بازار آسیا و خاورمیانه ادامه می یابد.

عامل بیش از ۳۰ درصد تصادفات شهری موتورسیکلت ها هستند

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: بیش از ۳۰ درصد تصادفات شهری به دلیل رفتارهای پرخطر راکبان موتورسیکلت اتفاق می‌افتد. به گزارش ۱۶۱۶، سلمان خدادادی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی  اظهار داشت: به دلیل رفتار پرخطر راکبان موتورسیکلت‌ها در سطح شهر و حمل بار با این وسیله نقلیه، علاوه بر تأثیرگذاری منفی بر رانندگی سالم، چهره شهر نیز از این بی‌نظمی پر شده است به طوریکه چنین منظره‌ای را فقط در افغانستان و هندوستان شاهد هستیم.

ایرباس خودرو پرنده خود را تا پایان ۲۰۱۷ آزمایش می کند

مدیرعامل ارشد ایرباس از برنامه این شرکت برای آزمایش خودروی پرنده در سال جاری میلادی خبر داد. به گزارش ۱۶۱۶ ، «تام اندرس» مدیرعامل ارشد ایرباس در کنفرانس DLD در مونیخ، ابراز امیدواری کرد که خودروی پرنده تک سرنشین خود را تا پایان سال آزمایش کند. طرح اولیه خودروی پرنده Vahana نام دارد و تک سرنشین و خودران است. این وسیله به عقیده ایرباس راه حلی ایده آل برای گریز از ترافیک های شهری به حساب می آید.  این درحالی است که در سراسر جهان شهرها درحال رشد هستند و این شرکت پیش بینی می کند تا ۲۰۳۰ میلادی ۶۰ درصد جمعیت جهان شهرنشین شوند.

لیزینگ ملت فروش اقساطی تندر ۹۰ اتوماتیک را آغاز کرد

لیزینگ ملت از فروش اقساطی تندر ۹۰ اتوماتیک بدون ضامن - چکی خبر داد. به گزارش ۱۶۱۶، بنابر اعلام لیزینگ ملت شرایط فروش  تندر ۹۰ اتوماتیک به صوررت اقساطی و بدون نیاز به ضامن به شرح زیر است: